Розмістити подію →
‹ 
 ›
Сьогодні 14 липня 2024 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільно-політичні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Memento Vitae. Виставка творів Олени Овчиннікової

6 квітня – 11 червня 2023
Memento Vitae. Виставка творів Олени Овчиннікової

Ретроспектива творів Олени Овчиннікової – перша персональна виставка мисткині на батьківщині за роки незалежності. До експозиції увійшло понад 50 творів, створених художницею в Україні та в еміграції (США). Це живописні твори, акварелі, естампи та книжкова графіка.
«Це велика подія в культурному житті України. Проєкт ставить на меті заново відкрити непересічну українську художницю, недооцінену і досі майже невідому на батьківщині, вписати її ім’я та творчий спадок у літопис національного відродження українського мистецтва, що увійшов в історію як рух «шістдесятництва»» – говорить кураторка виставка, мистецтвознавиця Оксана Підсуха. «Ми прагнемо також віддати шану 87-річній мисткині, яка нині живе в США, але продовжує збагачувати українську культуру».
Найбільш ранні з представлених робіт мисткині – серія ліноритів «Люди з Верховини» (1959-1960). На виставці демонструється і низка робіт, на створення яких надихнуло художницю древнє село Халеп’я, поблизу Трипілля, та його мешканці.
Вперше на виставці представлені ескізи художниці до муралу в київському готелі «Інтурист», здійсненого в 1990 році. Пізніше настінний розпис було знищено і акварельні зарисовки – «Гопак» і «Краков’як» – єдине, що залишилося від видатного монументального творіння мисткині.
Кульмінацією виставки є серія «Декамерон», створена Овчинніковою в 2008-2020 роках у США і нещодавно передана до колекції Музею української діаспори в Києві. Глибока інтелектуалка й знавець Середньовіччя, мисткиня здійснила свою мрію «довжиною в життя» – проілюструвала 13 новел Джованні Бокаччо.
««Пам’ятай про життя» – головний творчий девіз Бокаччо і Олени Овчиннікової» – говорить кураторка виставки, мистецтвознавиця Оксана Підсуха. «Це гасло вічне і сучасне. Під час чуми чи війни люди мусять знаходити в собі сили жити далі. І цитуючи Бокаччо: «…хто б їх зустрів по дорозі, сказав би, що смерть їх не візьме, а як, може, і скосить, то веселими»».
Відкриття виставки відбудеться 6 квітня 2023 року за адресою: Музей української діаспори, вул. Князів Острозьких, 40 Б. Вхід на відкриття – вільний. Тел. для довідок: +380442806418.

Про художницю: Олена Овчиннікова (нар. у Києві, 1935) – представниця відомої української мистецької династії. Її батько, художник Василь Овчинніков, 42 роки очолював Київський музей західного та східного мистецтва (нині Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків). 1960 року закінчила Київський художній інститут як графік-станковіст. Викладала в КДХІ у 1969-1982 рр. Авторка численних графічних серій та окремих творів на українську тематику, що вирізняються індивідуальною «фресково-монументальною» стилістикою. Ілюструвала близько 25 книг, поміж яких «Свято святого Йоргена» Гаральда Бергстедта (1967), «Вир» Григорія Тютюнника (1972), «Вершники» Юрія Яновського (1987). З 2001 року живе і працює в США (Хомстед, Пенсильванія).

Адреса: Київ, вул. Князів Острозьких, 40Б
Телефон: +380442806418
Сайт: www.facebook.com/events/744510220594956
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.comвгору