‹ 
 ›
Сьогодні 17 червня 2024 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільно-політичні та культурні події в Україні
 
Шарлай  Володимир Миколайович

Шарлай Володимир Миколайович

Дата народження: 21 травня 1961 року
Знак зодіаку: Близнята

Стояв біля витоків кооперативного руху СРСР. Створив перший в Україні кооператив - «ІНІЦІАТИВА», що заклав основи  організації  міжнародних масових заходів та концертної діяльності. Знайомив українців з діяльністю Ленінградського, Свердловського рок-клубів, груп «КІНО» «ДДТ», , виконавців: Юрія Наумова,  Насті Полєвої, «Наутілус Помпіліус», «Кабінет», та ін.

З моменту появи української рок - музики постйно  розвивав і популяризував українські гурти «ВВ», «Брати Гадюкіни», «Табула Раса», « Віка» виконавців -, Андрія Миколайчука, Микити і Сергія Джигурди, Ірини Білик,  - це далеко не повний список груп і артистів естради, які вперше  виступали на великій сцені завдяки «ІНІЦІАТИВІ».

Ініціював «Дитячі вечора мультиплікації»,  популяризував творчість артистів  та режисерів  українського  театру і кіно:  Давида Черкаського, Євгена Паперного, композитора Володимира Бистрякова.

Продюсер, організатор фестивалю і  спонсор першого українського рок-фестивалю РОКЗАБАВА в КПІ.

Продюсер «Фестивалю Миру» в КПІ, що проводився в 1986-88 роках.

Володимир Шарлай працювавши інженером-конструктором на кафедрі Теоретичної механіки КПІ, в СКБ «Ритм»  федерації космонавтики СРСР, займався також конверсією .Розробкою конструкторської документації для медичних центрів, систем фільтрації води, установок супутникових систем, , аудіо- та відео забезпечення, як побутового, так і   професіонального.

В 1889  році Володимир Шарлай  став засновником і власником першого приватного кабельного каналу ТБ «САЛЮТ». Він стояв біля витоків демонополізації телебачення в Україні. Саме завдяки його діяльності з М. Княжицького за підтримки молодих і досвідчених телевізійників: І.Сторожука, О.Ткаченка, В. Щербачова і групи депутатів була підписана Л. Кравчуком і С., Комісаренком резолюція про багатоканальні ТБ.

Перший вихід в ефірі українського ТБ приватної телекомпанії «МІСТ» - 30. 10. 1991, у  вечір перед виборами першого президента,  проти Кравчука з фільмом А. Артеменка «Діти Чорнобиля».

Продюсер і співвласник ТВ програми «А-СТУДІО» на УТ -1., представник Російського ТБ «ВІСТІ» 90-91 р., Канадського українізованого каналу,  директор ТК «МІСТ».  Завдяки її діяльності, інформації про інвестиційно привабливі об’єкти України, сотні мільйонів доларів влилися в  економіку держави, а наші таланти отримали дорогу до міжнародного бізнесу.

Власник ательє дизайну. Лінія прет-апорте «Шарлай і Ко» поставила на ринок України сотні тисяч виробів, а також однією  з перших вийшла на зарубіжній ринок.

Один із засновників Ялтинського морського водно-розважального яхт-клубу «Море»:  ініціював перші на Україні морські прогулянки на кругосвітній  яхті «АНЖЕЛІКА», катання на водних лижах, бананах і пірнання з аквалангом. Сприяв просуванню на ринок України американської дайвінг-компанії «Скубопро», сприяв в організації навчання за кордоном українських фахівців, ( Куропатов Л.), появі школи «ПАДІ» на Украіні.

Організація водних центрів розваг у містах Ялта, Одеса (Аркадія), Київ (Гідропарк).

З 1996 р. розвивав  будівництво культурно-розвивальних центрів типу АКВАПАРК.

1997 р. – засновує з О. Соколовським компанію АТЗТ «АКВАПАРК» і презентує перший проект в Україні - КРЦ АКВАПАРК.

З 1999 р.- представник компанії «ПОЛІН» .

З 2003 р. виступає організатором громадської організації - Асоціації аквапарків України. Одноголосно  обрано Президентом асоціації аквапарків України.

У 2005 р. підтверджує кваліфікацію фахівця «З організації і проектування аквапарків і атракціонів в сфері розваг» в World Waterpark Association(WWA) в Америці.

З 2004 року - Постійний член Всесвітньої Асоціації аквапарків. Дякуючи її діяльності українці отримали  аквапарки: і проекти, і розважальне обладнання, а також масштабні інвестиції та інше. Тут створені робочі місця для тисяч людей,  а відпочивають мільйони.

Є одним з розробників Українських стандартів нормативної документації для басейнів і аквапарків. Новатор акваотраслі розробник патентів,проектів  та аква оборудованія.

Засновник журналу «АКВАПАРК»

З 2016 року Голова технічного комітету №167 Укрстандарту  з питань басейнів, водних центрів і споруд в Україні.

Активно виступає в екологічному русі: засновник акції: «Чисті озера в вашому місті», методики проживання без побутового сміття на планеті.

Член комітету екологічної безпеки «Євроазіатської групи екопарків на планеті Земля», яка займається захистом навколишнього середовища, проектуванням і організацією екопарків у світі.

Мореплавець, мандрівник. Власник парусної яхти і виступає за підтримку екологічного водного транспорту і народного             екотуризму.

Автор і виконавець самодіяльної пісні.

Завжди виступав і виступає в опозиції до будь-якої влади України, починаючи з першого Президента країни. Прихильник підвищення культури нації у всьому: у сферах бізнесу та власності, серед роботодавців, виконавців, депутатів. Закликає менше красти, допомагати ближньому. Виступає проти надмірного збагачення, проти бізнес-схем у держвласності, передачі у приватну власність сировини, земель сільгоспризначення, водних ресурсів та інших стратегічних об'єктів.

Шарлай Володимир, Кучмей Юрій, Карпенко Микола


вгору