Розмістити подію →
Сьогодні 6 лютого 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Стоп! незаконній забудові в селі Софіївська Борщагівка

 
Стоп! незаконній забудові в селі Софіївська Борщагівка

Громада села Софіївська Борщагівка, звернулась 8 квітня 2020 року до голови Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області з вимогою про необхідність негайно вжити заходи щодо припиненню початку незаконного будівництва трьохповерхового таунхаусу «New Smart 8», що складатиметься з 9 (дев’яти) будинків на земельній ділянці, яка розташована за адресою: Київська обл., с. Софіївська Борщагівка, вул. Квітнева, 40.

На даний час на земельній ділянці вже залитий бетонний фундамент з якого видно, що будівля буде поділена на 9 секторів.

Незаконне будівництво в селі Софіївська Борщагівка

На сайті Лунhttps://lun.ua/  розміщенна інформація про початок продажу окремих будинків комплексу «New Smart 8», проте відсутня будь-яка інформація про власника, забудовника, генпідрядника будівництва та інше. Також відсутні будь-які відомості про наявність дозвільної документації на здійснення відповідного будівництва 9 (дев’яти) окремих будинків на ділянці площею 10 соток.

Також відсутня інформація щодо того, чи має право власник земельної ділянки, що розташована за адресою: Київська обл., с. Софіївська Борщагівка, вул. Квітнева, 40, після здійснення будівництва на своїй земельній ділянці розділити свою земельну ділянку на 9 (дев’ять) окремих частин та передати на них право власності 9 (дев’ятьом) іншим особам.

Рішення 19 сесіі 8 скликання Софіївсько-Борщагівської сільської ради Згідно рішення Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області 19 сесії VIII скликання “Про обмеження житлової забудови в селі Софіївська Борщагівка” було прийнято рішення: “Встановити на території села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського Району Київської області граничний розмір площі земельної ділянки, яка передбачається для житлового будівництва не менш ніж 500 м2. … заборонити житлове будівництво для будівель зблокованого типу на земельних ділянках менш ніж встановленого граничного розміру 500 м2.” Дане рішення введено в дію з “01” травня 2018 року.

У зв’язку з вище вказаним та керуючись тим, що будівництво нового комплексу з 9 (дев’яти) будинків «New Smart 8» на земельній ділянці, що є сусідньою з іншими земельними ділянками на яких проживають люди в приватних будинках та враховуючи те, що площа земельної ділянки за адресою: Київська обл., с. Софіївська Борщагівка, вул. Квітнева, 40, не передбачає можливості для нормального функціонування нових власників (таке як розмір земельної ділянки для індивідуального будівництва складає біля 100 м2, відсутність можливостей для підключення електроенергії, недостатня пропускна спроможність системи каналізації та водопостачання, відсутність паркування для автотранспортних засобів, що неможливе на території  комплексу «New Smart 8» та ін.), та зважаючи на те, що будівництво танхаусу«New Smart 8» порушує права та свободи як громадян, що проживають в прилеглих приватних будинках, а також створюють загрозу в експлуатації електричних мереж, каналізації та водопроводу, наявності автотранспорту на дорогах, великій скупченості людей на малій земельній площі, порушення рішення Софіївсько-Борщагівської сільської ради 19 сесії VIII скликання від 25 квітня 2018 року «Про обмеження житлової забудови в селі Софіївська Борщагівка», громада вимагає негайного вирішення питання щодо припинення незаконного будівництва всіма доступними заходами.

Також жителі села звертались до власника земельної ділянки з запитом про надання інформації законності початку будівельних робіт та наявності дозвільних документів та проекту на будівництво.


На даний час відповіді не отримано, не від власника земельної ділянки, не від керівництва села Софіївська Борщагівка.

Жителі села чекають на відповідь. Ми зі свого боку також будемо слідкувати за виконанням рішень місцевих органів влади та законів України.


#КАРПО

21.04.2020 року.


Дивіться також


вгору