Київський палац дітей та юнацтва
Київський Палац дітей та юнацтва — це державний позашкільний навчальний заклад з професійним педагогічним колективом. Навчання у цьому закладі поглиблює знання дітей отримані в школі, розвиває навички комунікації та сприяє процесу виховання.
Навчання проводиться за 200 напрямками (науково-технічного, дослідницько-експериментального, еколого-натуралістичного, художньо-естетичного, гуманітарного, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного, військово-патріотичного, соціально-реабілітаційного, оздоровчого). Можливість обрати свій освітній маршрут мають діти та молодь віком від 5 до 21 року.
Для вихованців Київського палацу дітей та юнацтва існує три рівні навчальної програми:
- початковий рівень — знайомство з палацом і його можливостями
- основний рівень — вибір свого освітнього маршруту
- вищий рівень — отримання професійної підготовки
Діти мають можливість обрати програму, рівень освіти, форму об’єднання: гурток, клуб, студія, агентство, творча майстерня, секція, лабораторія, школа тощо.
Київський палац дітей та юнацтва — активний член Європейської асоціації закладів, які займаються дозвіллям дітей та молоді. У складі Асоціації — 60 закладів, які займаються неформальною освітою дітей та підлітків із 16 країн Західної, Центральної і Східної Європи.
Палац з 1991 року бере активну участь у заходах, які проводяться на рівні цієї структури, та ініціює проведення міжнародних заходів у рамках її діяльності Україні. Двічі палац отримував гранти Європейського лодіжного фонду Ради Європи на проведення міжнародних молодіжних зустрічей у Києві.
Колектив Київського палацу дітей та юнацтва розробляє і проводить у життя довгострокові, комплексні програми, які зорієнтовані на розвиток творчого потенціалу, інтелекту, соціальну адаптацію та активність дітей та юнацтва: «Творча обдарованість», «Київ — місто моє», «Крок до природи», «Інформаційна культура», «Дивосвіт», «Турбота юних» тощо.
Сьогодні в Київському палаці дітей та юнацтва з вихованцями працюють 296 педагогів, серед них:
- 2 доктори наук
- 9 кандидатів наук
- 3 заслужених працівники народної освіти України
- 2 заслужених артисти України
- 1 заслужений працівник культури України
- 11 майстрів спорту України
- 1 заслужений майстер спорту України
- 1 майстер спорту міжнародної категорії
- 2 заслужених тренери
- 1 народний майстер України
- 54 відмінники освіти України
- 5 відмінників столичної освіти
- 4 члени творчих спілок
Варто зазначити, що 136 педагогів палацу — лауреати професійного конкурсу «Кришталеве яблуко».
Основна мета діяльності палацу — створити умови для розвитку особистості, її здібностей, щоб вона мала можливість самостійно вирішувати пізнавальні, ціннісно-орієнтаційні, практичні, комунікативні проблеми в різних сферах життєдіяльності.
Адреса: вул. І. Мазепи, 13, Київ
Телефон: +380 (44) 280-75-47
Сайт: www.palace.kiev.ua