Розмістити подію →
Сьогодні 2 червня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads

29 вересня – 17 жовтня 2021
Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads

29 вересня в Національному музеї «Київська картинна галерея» відкривається ювілейна виставка «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads», до 95-річчя з дня народження видатної української та американської мисткині, представниці славетної династії Кричевських.
Експозиція представляє акварельні краєвиди – імпресії, створені художницею українськими, європейськими та американськими життєвими дорогами, в період з 1942 по 1990-і роки. Це пейзажі Києва та Хохітви, Гайдельберга та Берхтесгадена, Парижа та Швейцарських Альп, Нью-Йорка та Сан-Франциско, – міст та місцин, що зустрічалися Кричевській-Росандіч на шляху та стали улюбленими «персонажами» її акварелей. Вірна духу і стилю імпресіонізму, мисткиня фіксує на полотні найтонші порухи натури, віддаючи перевагу ранковим або сутінковим станам, миттєвостям пробудження або завмирання природи.
«Навіть під час Другої світової війни, дорогами еміграції, під бомбами, мисткиня шукала і знаходила нетлінну красу – в дощових калюжах, у яких віддзеркалюється небо-всесвіт, старовинній європейській архітектурі, чи пізніше – в зухвалих американських хмарочосах, що підпирають небо», – говорить кураторка виставки, мистецтвознавиця Оксана Підсуха.
Родзинкою виставки є пейзажі раннього київського періоду мисткині, створені перед еміграцією в 1942 та 1943 роках, а також українські акварелі, написані після відвідин художницею батьківщини у 1993 році. «Певен, що для киян міські краєвиди Кричевської-Росандіч стануть відкриттям. І дворик Художнього інституту, написаний з натури 1942 року, і Лук’янівський цвинтар, де похований Федір Кричевський і який мисткиня відвідала у 1994-му, – це Київ, побачений очима майстрині ліричного пейзажу, вродженої киянки та людини світу», – зауважує Генеральний директор Київської Національної картинної галереї Юрій Вакуленко.
В експозиції демонструються твори з колекції Музею української діаспори та приватних зібрань. Організатори проєкту – Музей української діаспори та Міжнародний благодійний фонд світових українців «Діаспора». Виставка здійснюється в рамках міжмузейного проєкту «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads», підготовленого за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Відкриття виставки «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads» відбудеться 29 вересня о 17.00. Вхід – вільний. Експозиція доступна для перегляду до 17 жовтня 2021 року. Тел. для довідок: 0442997080.

Хто: Музей української діаспори

Де: Національний музей "Київська картинна галерея"

Коли: 29 вересня 17.00

Адреса: Київ, вул. Терещенківська, 9
Телефон: 0442997080
Сайт: www.facebook.com/events/222939813203546
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору