Розмістити подію →
Сьогодні 20 вересня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги і люди

29 липня – 19 вересня 2021
Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги і люди

29 липня в Музеї української діаспори відкривається ювілейна виставка «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги і люди», організована до 95-річчя з дня народження видатної української та американської мисткині.
Експозиція знайомить із творчою лабораторією художниці в контексті її професійного розвитку, мистецьких впливів та доленосних зустрічей. Уперше будуть оприлюднені ранні українські акварелі Катрусі Кричевської 1941-1943 років та графічні роботи її близького друга Георгія Малакова, що розкривають маловідомі сторінки життя в окупованому Києві. Серія ню, європейські пейзажі та урбаністичні американські краєвиди 1950-1960-их років демонструються поруч із акварелями Миколи Кричевського – відомого французького аквареліста, дядька та вчителя мисткині. Дереворити та лінорити Якова Гніздовського допоможуть дослідити культурний контекст, у якому формувалася художниця, а також відкривають цікаву сторінку її біографії – співпрацю з всесвітньовідомим графіком. У центральній залі музейного простору представлені найяскравіші краєвиди мисткині, написані в еміграції та після відвідин Україні в 1993 році. На виставці також експонуються твори Василя Кричевського (Молодшого), Петра Холодного (Молодшого) та Людмили Морозової.
«З життєвих доріг Катерина Кричевська-Росандіч вийшла людиною світу та самобутньою художницею. Європа сформувала художній смак і стиль мисткині. Америка стала для неї другою батьківщиною, де Кричевська змогла вільно дихати й працювати. Україна ж лишається для художниці духовним якорем й усвідомленим вибором. Успадковане почуття відповідальності перед батьківщиною, а також екзистенційна любов до рідної землі повсякчас рухають помислами її душі», – зауважує кураторка виставки, мистецтвознавиця Оксана Підсуха.
До експозиції увійшли близько 70 робіт із колекцій Музею української діаспори, Національного художнього музею України, зібрання родини Малакових та інших приватних колекцій.
Виставка здійснюється в рамках міжмузейного проєкту «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads» спільно з Міжнародним благодійним фондом світових українців «Діаспора» за підтримки Українського культурного фонду.
Відкриття виставки «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги і люди» відбудеться 29 липня о 17.00. Вхід – вільний. Експозиція доступна для перегляду в Музеї української діаспори до 19 вересня 2021 року. Тел. для довідок: 0442806418.

Адреса: вул. Московська, 40-б, Київ
Телефон: 0442806418
Сайт: www.facebook.com/events/190997162983496
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору