Розмістити подію →
Сьогодні 1 жовтня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Мистецькі виставкиКиївська обл., Київ

Графічні псальми

24 травня – 23 червня 2019

Звіт про подію

Відкриття відбулося.
Чекаємо на виставці до 25.06

Анонс події

24 травня 2019 року Музей книги та друкарства України запрошує на відкриття персональної виставки львівської художниці Люби Лебідь-Коровай "Графічні псалми".

Псалми і графіка... Трансцендентне слово і конкретне матеріальне вираження ідеї. Здавалось би, що може поєднувати такі контекстуально складні, але давно культурно апробовані і зрозумілі кожному поняття, окрім авторського задуму? Задуму людини-творця, яка, наслідуючи Господні закони, втілює свій емоційний досвід від спілкування з Ним на полотні і аркуші. Де та "межа реальності", як названо один із графічних циклів, що відділяє образотворче мистецтво від філософії, рукотворне зображення від релігійності. Прямі біблійні ассоціації "Вавілон", "Ноїв Ковчег", "Стіна плачу" і сакралізовані сюжети з народної міфології, як-от "Козак Мамай", із сучасних медеативних практик "об'єкт Z", "зона X", що зафіксовані в назвах, - усе це є своєрідним щоденником душі, тим духовно-етичним імперативом авторки, який проймає усю її творчість.

Сакральна домінанта графічних образів є для них центральною і смислоутворючою. І вже не так важливо абстрактних чи легко абстрагованих від реальності форм вони набувають під рукою художниці. Можемо відчути тяглість іконописної традиції, витончений відгомін пластичних ідей народного декоративного мистецтва, досягнень авангарду, але актуальним залишається те, як авторка інтерпретує і вирішує ці завдання у формальному і духовному вимірах. Прагнення до гармонії виражається через певні вироблені естетичні критерії, крізь їх призму можна прочитати усю її творчість.

Любов Лебідь-Коровай - художниця, що виробила свій творчий метод на грані живопису і графіки, коли підкреслена значущість лінії на площині починає звучати опукліше і виразніше, підсилена кольором. Авторська техніка допомагає утаємничити саму творчість, заінтригувати новими її вимірами і разом із тим поглинути у розшифрування її споконвіних загадок - форми та укладеного в неї змісту.

Олена Кіс-Федорук, арт-критик

ПРО АВТОРА:

Люба Лебідь-Коровай народилася 1959р. у м.Томську (Росія). У 1982р. закінчила відділ художнього текстилю ЛДІПДМ (нині ЛНАМ). Вчителі з фаху – Д.Довбошинський, В.Овсійчук.

Працює в галузі станкового малярства та графіки, розпису по шовку. Член Національної Спілки художників України з 1990р.

Учасник багатьох всеукраїнських та зарубіжних виставок, міжнародних пленерів. Автор персональних виставок у Львові та Києві.

З 1992р. – викладач кафедри графічного дизайну ЛНАМ. Твори зберігаються у ЛГМ, художніх музеях та приватних колекціях України та Європи.

Відкриття: 24 травня о 17:00. Виставка триватиме з 24.05.2019 по 25.06.2019.

Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.
Чекаємо на вас щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)
Тел.: (044) 280-79-76

Адреса: вул. Лаврська 9, корпус 9, м. Київ
Телефон: +38 (044) 280-79-76
Сайт: www.facebook.com/Books.and. Printing. Museum


вгору