Розмістити подію →
Сьогодні 26 вересня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Мистецькі виставкиКиївська обл., Київ

В обіймах Янгола. Українська ікона, стародруки, гравюра

18 квітня – 18 травня 2019

Звіт про подію

Фотозвіт з відкриття виставки "В обіймах Янгола".
Виставка триватиме до 22 травня!
Приходьте!

Анонс події

В обіймах Янгола. Українська ікона, стародруки, гравюра

18 квітня — 22 травня 2019 р. Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" та Музей книги і друкарства України запрошують на спільний проект "В обіймах Янгола".

Виставка присвячена образу янгола в українських іконах, гравюрах та стародруках, була створена у результаті творчої та наукової співпраці двох музеїв. Поєднання в одному виставковому просторі стародавніх книжкових гравюр і українських ікон не випадкове: сюжети ікон з образами янголів перегукуються з подібними образами на гравюрах в стародруках. Часто українська гравюра слугувала зразком сюжетів та композиції для багатьох іконописців.

На виставці будуть представлені рідкісні стародруки ХVІІ – ХІХ століть, зокрема, Патерик Печерський 1661р., Требник 1646р., Євангеліє 1733р., твори знаних майстрів граверного мистецтва Іллі, Зубрицького, Гочемського, Козачківського, гравюри на шовку “Чуда в іконі Почаївській” сер. XVIII cт. та ін. з фондів Музею книги і друкарства України. А також тридцять зразків давніх українських ікон ХVІІ – початку ХХ століть з колекції Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», деякі з них експонуються вперше.
Серед найдавніших ікон із зображенням янголів різних чинів ангельської ієрархії будуть представлені: «Благовіщення Пресвятої Богородиці» та «Хрещення Ісуса Христа» ХVІІ ст. із Галичини, «Поклоніння пастухів» ІІ пол. ХVІІ ст. з іконостасу с. Перев’ятичі Львівської області, «Благовіщення» ХVІІІ ст. з Івано-Франківщини, «Собор Архангелів» І пол. ХVІІІ ст., «Покрова Богородиці» ХVІІІ ст. з м. Рахів Закарпатської області, «Архангел Михаїл» ХІХ ст. з с. Синевірська Поляна Закарпатської області та ін.
Цікавою за сюжетом і символікою є ікона «Недремне Око» ХІХ ст. з Київщини, на якій зображений малий Ісус Христос, що лежить на хресті з заплющеними очима і проглядає внутрішнім поглядом свою долю: навколо Нього розкладені атрибути-символи Його майбутніх страстей, а в руках Янгола – плат із Його ликом.
Ікони ХІХ століття, одинарні і тридільні, написані народними малярами і представлені сюжетами: Собор Архангела Михаїла, Воскресіння Христове, Богородиця Печерська, Покрова Пресвятої Богородиці, Святий Архистратиг Михаїл з пристоячими та ін. Народні іконописці вміло трансформували канонічні образи в народні, вносячи в них певні риси зовнішності близьких і рідних їм людей. Образи ці щирі і близькі загальнолюдському сприйняттю, вони відзначаються особливою поетичністю мистецького формовиявлення.
Відвідувачі також матимуть можливість побачити унікальну картину «Ангел зі свічкою» з колишнього седнівського маєтку Лизогубів, яку свого часу віднайшов там Іван Гончар і записав розповідь старожилів про імовірну приналежність полотна пензлю Тараса Шевченка.
Відвідавши виставку, ви зможете особисто побачити красу українських ікон і стародруків та відчути сакральну атмосферу спокою і гармонії, якої так не вистачає у нашому буремному сьогоденні.

Вхід на відкриття (18 квітня о 18:00) – вільний, у інші дні – за квитками музею.
Чекаємо на вас 18 квітня — 22 травня 2019 р.
щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)
Тел.: (044) 280-79-76

Хто: Музей книги і друкарства України

Де: Музей книги і друкарства України

Коли: 18 квітня о 17:00, 19 квітня - 22 травня з 10:00 до 17:00

Адреса: вул. Лаврська 9, корпус 9, м. Київ
Телефон: +38 (044) 280-79-76
Сайт: www.facebook.com/Books.and. Printing. Museum


вгору