Розмістити подію →
Сьогодні 26 вересня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Свята та розвагиКиївська обл., с. Копачів

Під Києвом пройде Чемпіонат світу з середньовічного бою

16–19 травня 2019

Звіт про подію

ПРЕС-РЕЛІЗ
Чемпіонату світу з середньовічного бою «IMCF 2019»

В Чемпіонаті світу під Києвом українські лицарі перемогли 29 країн

16-19 травня 2019 року в Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») відбувся Чемпіонат світу з середньовічного бою «IMCF World Championship 2019» (в рамках Фестивалю середньовічного бою). Понад 1000 бійців з близько 30 країн світу зустрілися на ристалищі, аби показати свої звитяги та в запеклих боях вибороти титул чемпіонів світу. Цей захід зібрав тисячі глядачів 55 бійців з усієї України у складі національної збірної та дві сотні для участі в позазалікових бугуртах – групових боях «стінка на стінку». Національна збірна України здобула велику кількість перемог, а також посіла перше місце в загальнокомандному заліку, випередивши близько 30 країн світу.
Вперше за всю історію середньовічного бою Чемпіонат світу пройшов в Україні. Співорганізатором заходу є Міжнародна Федерація Середньовічного Бою (International Medieval Combat Federation, далі – IMCF). Чемпіонат проходив за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
На офіційному відкритті змагань, що відбулось в четвер, 16 травня, о 12:30, з привітальним словом від Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова виступив заступник міністра Ярослав Войтович. «Вшановуючи епоху, візьмемо собі за взірець ідеальність образу лицаря: постава, одяг, фізична сила, вправність, доблесть – усе те, що сьогодні асоціюється із героїкою спортивної боротьби. Виринаючи з тисячоліть та утвердившись сьогодні, ваші змагання означаться в нашому житті осмисленим спадкоємним долученням до вічних сенсів буття», – йдеться у вітанні Міністра.
Президент Всеукраїнської федерації середньовічного бою, Володимир Янченко, на відкритті Чемпіонату сказав: «Хочу нагадати історію нашого Древнього Києва, якому більше 1500 років. За своїм впливом на розуми людства, на людську цивілізацію він стоїть в одному ряду з такими величними містами, як Древній Рим, Вавилон, Єрусалим, Константинополь. Ви знаходитесь в місці, де відтворюється Древній Київ в масштабі 1:1 згідно з тих наукових знань, які існують сьогодні. І я, дорогі гості, дорогі спортсмени, хочу вас попросити: коли завершиться Чемпіонат, розкажіть у всіх своїх країнах про нашу державу, про наш народ та наш величний Київ.»
У Чемпіонаті взяли участь збірні команди з: Австралії, Австрії, Англії, Аргентини, Бельгії, Бермудських островів, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Квебеку, Китаю, Люксембургу, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Угорщини, Уельсу, України, Фінляндії, Франції, Швеції, Шотландії.
Учасники змагань були вдягнені в важкі металеві лицарські обладунки часів Середньовіччя, і воювали справжньою середньовічною зброєю – мечами, фальшіонами, алебардами, що зроблені у відповідності до історичних зразків.
Одночасно на декількох майданчиках проходили групові бої в чоловічій та жіночій категоріях, одиночні бої в дисциплінах «Щит та меч», «Довгий меч», «Древкова зброя».
18 і 19 травня на «Горіховому полі» Дитинця Древнього Києва проходили дитячі поєдинки в м’якому обладунку у версії «Софт».
В перервах між боями проходила інтерактивна розважальна програма з конкурсами, іграми, запальними хороводами, танцювальними флеш-мобами.
Кожного вечора з 19:00 на Дитинці Древнього Києва проходили бугурти – масові середньовічні баталії, а також відбувалася стрілянина з требушету палаючими ядрами. В суботу, 18 травня, гостей вразив не тільки наймасовіший бугурт, а й феєрична нічна програма з фаєр-шоу, феєрверком та музично-розважальною програмою.
Крім того гостям додали незабутніх вражень шедеври дерев’яного зодчества, що відтворені в Древньому Києві, древньослов’янський колорит і незабутня атмосфера Середньовіччя.
В неділю, 19 травня, відбулось урочисте нагородження переможців Чемпіонату, на якому привітав національну збірну заступник міністра молоді та спорту Даневич Микола.
Щиро вітаємо переможців у дисциплінах:
16 х 16:
1 місце - Україна
2 місце - Польща
3 місце - Данія
10 х 10:
1 місце - Україна
2 місце - Польща
3 місце – Австрія
5 х 5:
1 місце - Україна
2 місце - Польща
3 місце – Фінляндія
3 х 3:
1 місце - Фінляндія
2 місце - Україна
3 місце – Англія
Щит та меч , чоловіки:
1 місце - Польща
2 місце - Україна
3 місце - Австрія
Щит та меч , жінки:
1 місце - Молдова
2 місце - Україна
3 місце - Англія
Довгий меч , чоловіки:
1 місце - Польща
2 місце - Австрія
3 місце – Іспанія
Довгий меч , жінки:
1 місце - Ірландія
2 місце - Швеція
3 місце - Квебек
Древкова зброя , чоловіки:
1 місце - Україна
2 місце - Англія
3 місце – Люксембург
Древкова зброя , жінки:
1 місце - Ірландія
2 місце - Квебек
3 місце – Молдова

Таким чином, вже третій рік поспіль Збірна України залишає за собою титул чемпіонів світу в загальнокомандному заліку.
Але наші українські бійці-спортсмени не довго спочиватимуть на лаврах, оскільки мають тренуватися, аби найкращим чином виступити на Чемпіонаті України з середньовічного бою «Зов Героїв», що відбудеться в «Парку Київська Русь» 20-22 вересня цього року, та вибороти право відстоювати честь України на Чемпіонаті світу з середньовічного бою, що пройде наступного року в Іспанії.

Анонс події

Під Києвом пройде Чемпіонат світу з середньовічного бою

З 16 по 19 травня в Древньому Києві в Князівстві Київська Русь («Парк Київська Русь») пройде грандіозна подія світового масштабу, на яку очікують українці та гості країни з травня минулого року – Фестиваль середньовічного бою.
Під час Фестивалю пройде Чемпіонат світу з середньовічного бою IMCF, який в Україні проводитиметься вперше за всю історію даного виду спорту. На ристалищі Древнього Києва збереться понад 1000 бійців з близько 30 країн світу – а це найбільша кількість учасників за всю історію проведення Чемпіонату всіх років. У безкомпромісних поєдинках в неймовірно видовищних боях бійці змагатимуться за титул чемпіонів світу.
Чемпіонат світу - це наймасштабніший спортивний захід 2019 року в Україні. Після визнання середньовічного бою видом спорту та гучних на весь світ перемог Збірної України на чемпіонатах, середньовічний бій набрав неймовірної популярності. Туристи з'їжджаються з усіх куточків світу, щоб повболівати за свою Збірну. І нарешті в українців з'явилася можливість підтримати наших спортсменів, не виїжджаючи за межі країни.
Спортсмени вдягнуть важкі металеві лицарські обладунки та покажуть свою доблесть в повноконтактних боях справжньою середньовічною зброєю, зробленою за історичними зразками. Протягом чотирьох днів можна буде побачити одиночні та групові бої, та навіть жіночі поєдинки. А щовечора на гостей фестивалю чекатимуть бугурти – масові поєдинки, найбільший з яких проходитиме в суботу – до 500 на 500 бійців. Це не постановочні битви, тут все по-справжньому!
Програму доповнить колорит Древнього Києва, адже саме тут можна буде побачити справжнє середньовічне місто Х століття в його повному розмірі. Гостей чекає можливість відчути себе жителем Середньовіччя, скуштувати смачних страв, приготованих на відкритому вогнищі, покататися на конях верхи та в екіпажах, відвідати музеї, політати на канатному спуску «Політайло» і швидкісній гірці «Змій Горинич», постріляти з лука та аркбалісти, викарбувати старокиївську монету, вдягнутися в жителя Древнього Києва в Княжій костюмерній, виготовити виріб у гончара, відпочити біля Лісового озера, відвідати різні майстер-класи та ярмарок майстрів. Дітки від 2 до 12 років зможуть розважитися в мотузковому кубі-лабіринті - «Мишоловці».
У перервах між боями гостей чекає розважальна програма, кінні виступи, флеш-моби та майстер-класи з середньовічних танців з відвідувачами, розіграш чаші подарунків. А ввечері подарують справжній подив та захоплення яскраві постріли з требушету вогняними ядрами, а в суботу – ще й феєричне фаєр-шоу. А після - гостей запросять на Лісове озеро на музично-розважальну програму, яка триватиме допізна.
У неділю можна буде побачити найінтригуючу частину фестивалю - нагородження переможців.
Захід проходить за сприяння Всеукраїнської федерації середньовічного бою (президент - Володимир Янченко), а також за підтримки Міністерства молоді та спорту України (міністр - Ігор Жданов), Київської обласної державної адміністрації (голова - Олександр Терещук), Обухівської районної державної адміністрації (голова - Михайло Письменний), управління туризму та промоції КМДА (начальник - Антон Тараненко).
Нагадаємо, Україна стала першою країною в світі, якій вдалося досягти офіційного визнання середньовічного бою як виду спорту.
Для тих, хто захоче продовжити свій відпочинок ще на день, є можливість залишитися з ночівлею в кемпінгу, будинку готельного типу «4 кімнати» або в хостелі, попередньо забронювавши місця.
Древній Київ відкривається о 10:00.
Древній Київ в Князівстві Київська Русь розташований недалеко від Києва сучасного - всього в 45 хвилинах їзди - в Київській області, Обухівському районі, с. Копачів.
Маршрутки курсують з Києва від станції метро «Видубичі» (вихід з метро в бік «Фуршету») відповідно до розкладу на сайті.
Вартість вхідних квитків на Фестиваль середньовічного бою:
• для пенсіонерів та студентів – 150 грн.,
• для дітей шкільного віку – 100 грн.,
• для дошкільнят – безкоштовно,
• повний квиток для дорослого:
• на 1 день – 300 грн.
• на 2 дні – 400 грн.
• на 3-4 дні – 500 грн.
Акція! Знижка 10% на дорослі квитки при купівлі на сайті до 12.05.19.
Детальна інформація та вартість www.parkkyivrus.com

Адреса: с. Копачів, Обухівський р-н, Київська обл.
Телефон: +38 (044) 461-99-37, +38 (050) 385-20-35
Сайт: www.parkkyivrus.com
Ел. пошта: info@parkkyivrus.com


вгору