Розмістити подію →
Сьогодні 22 червня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

ВиставкиКиївська обл., Київ

З 3 по 28 грудня виставка «Солом’яне диво»

3–28 грудня 2019
З 3 по 28 грудня виставка «Солом’яне диво»

Запрошуємо на виставку картин та виробів соломоплетіння учасниці чисельних міжнародних виставок та фестивалів соломкарства членкині Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Павленко Раїси Анатоліївни та її учнів - вихованців народної студії «Сонячне перевесло».
Соломоплетіння має глибокі історичні корені. Адже з прадавніх часів весь український хліборобський рік був підпорядкований віками набутими традиціями, згідно з якими селяни виготовляли багато оберегів з соломи. Такими був сніп як символ достатку та образне втілення космічного поля. Його зображення донесла до нас трипільська кераміка. Виробами з соломи прикрашали на Різдво вікна у хатах – переважно це були ромби та хрестики, в які майстерно вплітали різні символи та магічні знаки. Такі прикраси створювали святковий настрій. Традиція прикрашати вікна виробами з соломи збереглася до нашого часу. Та й сучасні модниці досі цінують вишукані капелюшки, сплетені з соломи, або екологічні солом’яні торбинки. Люди залюбки прикрашають свої сучасні оселі майстерно виконаними витонченими картинами з соломи.
Соломоплетіння потребує ретельної уваги і роботи обох рук і пальців, тобто в цю ручну працю активно включаються обидві півкулі мозку. Науковці довели, що саме така моторика, яка пов’язана з соломоплетінням, попереджає розвиток артритів і поліартритів кінцівок; вона корисно впливає на людський мозок, його розвиток, тим самим попереджаючи психічні розлади і старечу деменцію. Тож можна впевнено сказати, що той, хто займається соломоплетінням, позбавляє себе від цих хвороб.
Месце проведения - КП «Київський міський Будинок природи»
Адреса - вул. Рогнідинська,3 (ст.метро «Палац спорту»)
Виставка працює з 12-00 до 18-00, на вхід до 17-00.
Вихідний – неділя, понеділок.
Ціна 20-30грн.

Адреса: Київ вул. Рогнідинська,3
Телефон: +38 (044) 234-45-47
Сайт: www.dom-prirody.com.ua
Ел. пошта: prurod@ukr.net


вгору