Луганський театр ляльок
Історія створення в Луганську лялькового театру почалася в березні 1939 року, коли в місті розпочав свою діяльність театр ляльок, перші роки якого пройшли у якості пересувного театру. У роки Великої Вітчизняної війни колектив театру виступав як концертна бригада перед бійцями на фронті і в госпіталях. Після звільнення міста театр ляльок повернувся у Ворошиловград (Луганськ), де в серпні 1946 року знову став функціонувати на постійній основі.
Однією з основних проблем, що супроводжують діяльність Луганського театру ляльок, багато років була відсутність власного приміщення. Тільки в 1988 році почала здійснюватися ідея зведення для театру власної споруди.
Близько 7 років тривало будівництво театру ляльок, але результат перевершив всі очікування — архітектура театру нагадує старовинний замок, а його стіни прикрашають казкові персонажі. Завершенням фасаду театру ляльок є постать Золотого Півника з казки Пушкіна, а дивовижну завісу в залі для глядачів було розшито вручну художником Т. Поповою. Урочисте відкриття нового театру ляльок з глядацьким залом, розрахованим на 300 місць, відбулося в День захисту дітей — 1 червня 1995 року.
Сучасний репертуар Луганського театру ляльок складається з більше, ніж 30 постановок, серед яких знаходять місце не тільки дитячі і молодіжні спектаклі, але і вистави для дорослих глядачів. Останні десятиліття театр ляльок є активним учасником престижних фестивалів лялькової театральної майстерності міжнародного масштабу: ужгородського фестивалю «Інтерлялька», львівського «Золотий Телесик», вінницького «Подільська лялька», луцького «Різдвяна містерія» та багатьох інших.
Луганський театр ляльок плідно співпрацює з багатьма українськими режисерами, в різні роки в постановках театру ляльок брали участь наступні театральні діячі: заслужений артист України А. Куцик, народний артист України С. Єфремов, завідувач кафедри університету акторської майстерності, кіно і телебачення Л. Попов. У лютому 2007 року театру було присвоєно академічний статус. Спеціально до 70-річного ювілею театру, що відзначався у березні 2009 року, Луганська обласна наукова бібліотека ім. Горького презентувала книжково-ілюстративну виставку «Храм лялькового мистецтва», присвячену діяльності театру.
Адреса: вул. 16 лінія, 76, Луганськ
Телефон: +380 (64) 258-52-33