Донецький російський театр юного глядача
Історія Донецького обласного російського театру юного глядача почалася в 1971 році. Тоді в макіївський ТЮГ прийшли створювати новий творчий колектив актори з музично-драматичного театру ім. Артема (Донецьк), а також ряд випускників київського і харківського театральних інститутів. Працівниками технічного цеху стали випускники театрально-технічного училища (Одеса). Будинок для такого строкатого, молодіжного та інтернаціонального колективу був уже давно готовий. Театральний будинок на центральній вулиці міста звели ще в 1962 році, але оскільки постійної трупи театр не мав, то будівля виконувала функції сценічного майданчика для гастролюючих театрів та акторів.
Першими керівниками Донецького російського театру юного глядача стали: головний режисер, народний артист України В. Аверченко і директор А. Биковський, що отримав пізніше звання заслуженого працівника культури. У 1980 році на посаду головного режисера був призначений Є. Головатюк, ряд спектаклів якого були удостоєні нагород на Всеукраїнських фестивалях серед ТЮГів країни, а спектакль «Запитай колись у трав» за твором Я. Стельмаха став срібним медалістом премії ім. А. Д. Попова. У наші дні театр очолює Владислав Слухаєнко, а головним режисером є В. Аверченко, який повернувся у рідний театр після тривалої відсутності.
За довгі роки сцена Донецького російського театру юного глядача стала відправною точкою для багатьох професіоналів своєї справи. Так, у складі трупи театру починав свій творчий шлях Володимир Талашко, що став згодом відомим актором театру і кіно («В бій ідуть одні старі», «Капітан Немо» та ін.) Колишній актор Донецького театру юного глядача В. Захаров зараз є головним режисером Алтайського молодіжного театру, а художник В. Ширін, який трудився тут оформлювачем, нині відомий як головний сценограф в драматичному театрі Нижнього Новгорода.
Поява в 1995 році власного оркестру під керуванням диригента С. Арутюнянц і балетної трупи значно розширило репертуарні рамки Донецького обласного російського театру юного глядача. З цього моменту на афішах театру можна побачити назви різних музичних спектаклів. У 2007 році театр виступив з ініціативою проведення фестивалю дитячих театрів, який тепер один раз на два роки збирає під дахом ТЮГу різні колективи з усіх регіонів України.
Адреса: вул. Леніна, 64, Макіївка, Донецька обл.
Телефон: +380 (62) 326-46-51
Сайт: www.tyz.dn.ua