Донецький національний академічний український музично-драматичний театр
Історія творчої діяльності Донецького академічного українського музично-драматичного театру почалася в 1927 році і зовсім не в Донецьку, а в Харкові. Новостворений український робітничий театр, в трупу якого увійшли артисти з Харківського народного театру і театру «Березіль», спочатку очолив режисер О. Загаров, а через рік — учень Леся Курбаса, режисер і актор В. Василько. У 1933 році за рішенням Комісаріату освіти театральний колектив повним складом був переведений у Донецьк (тоді — Сталіно) і вже до 7 листопада 1933 представив глядачам свій прем’єрний спектакль.
Початок Великої Вітчизняної війни перервало діяльність Донецького академічного українського музично-драматичного театру, частина трупи пішла на фронт, частина була евакуйована в Казахстан, де згодом об’єдналася з акторами Горлівського театру.
Після війни об’єднаний склад колективу повернувся в Донецьк, де понад 15 років розміщувався в одній будівлі з оперним театром. Тільки в 1961 році Донецький музично-драматичний театр переїхав в нову будівлю, розташовану на центральній площі міста. Фасад будівлі, виконаний в стилі давньогрецьких храмів, видно здалеку. У 2005 році була проведена реконструкція будинку та прилеглої території, але творчий процес колективу не припинявся. Фронтон театру вирішили прикрасити скульптурою Мельпомени — давньогрецької музи, покровительки трагедії, тепер це найбільша фронтонна фігура Донецька — вага близько 1 т, висота 3,5 метра.
Творчий колектив Донецького музично-драматичного театру неодноразово брав участь у різних національних фестивалях театрального мистецтва, звідки регулярно повертався у рідне місто з перемогами та призами.
Донецький академічний український музично-драматичний театр веде активну гастрольну діяльність, як по містах області, так і по всій країні. У репертуарі театру представлена класична вітчизняна і зарубіжна драматургія, а також твори наших сучасників. Після реконструкції театру в 2005 році, глядачам стали доступні відразу три сцени: Велика, Мала і Експериментальна, а також незвичайний сценічний майданчик «Театральна вітальня», яка стилізована по театр-кабаре із затишними столиками і щовечірніми програмами-шоу.
Художній керівник Донецького академічного українського музично-драматичного театру — заслужений працівник культури Марк Бровун більше десяти років вів на обласному телебаченні передачу «Біля каміну», в якій висвітлювалися найрізноманітніші події і новини театрального життя. Він же був ініціатором проведення в стінах театру театральних фестивалів регіонального значення: «Театральний Донбас» і «Золотий ключик».
Адреса: вул. Артема, 74 а, Донецьк
Телефон: +38 (062) 305-32-66
Сайт: muzdrama.dn.ua
Ел. пошта: giv@muzdrama.com