Чернівецький музично-драматичний театр О. Кобилянської
3 жовтня 1905 року в Чернівцях відбулося урочисте відкриття чудового театрального будинку, будівництво якого обійшлося міській казні в 600 000 австрійських крон. Будівельними роботами завідувала фірма Фельнера і Гельмера, а для оздоблення фасаду та прикрашання інтер’єрів були запрошені майстри з різних частин Австро-Угорської імперії.
Театр в Чернівцях використовувався в ту епоху в основному як сцена для гастролюючих колективів та сольних концертів. Але оскільки Чернівці під час австрійського панування були центром усієї Буковини, то на сцені театру блищали прославлені європейські та українські артисти.
У 1918 році в результаті військових угод Першої світової війни Буковина увійшла до складу Румунії. У 1922 році Чернівецький театр був перейменований в Румунський національний театр, який знову став використовуватися для гастрольних вистав. Власна трупа з’явилася в театрі тільки в 1940 році, після приєднання Північної Буковини до складу УРСР. Творчий колектив був складений на основі трупи Харківського театру ім. Ленінського комсомолу, переведеного в Чернівці напередодні Великої Вітчизняної війни.
У 1954 році театр став іменуватися на честь української письменниці Ольги Кобилянської, пам’ятник якої був встановлений перед театром в 1980 році.
Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської відіграє важливу роль у культурному житті свого міста і регіону в цілому. У 2003 році колектив театру, захоплений ідеєю популяризації театрального мистецтва, заснував фестиваль «Золоті оплески Буковини», в рамках якого глядачі змогли побачити різні постановки комедійного жанру. Фестиваль викликав величезний інтерес і серед театралів, і серед випадкових глядачів. Незабаром фестивалю було присвоєно статус регіонального, хоча в ньому із задоволенням беруть участь не тільки театральні колективи з України, але й колеги з ближнього зарубіжжя.
У сучасному репертуарі Чернівецького музично-драматичного театру О. Кобилянської присутні постановки за мотивами українських і зарубіжних класичних творів, а також творіння авторів-сучасників, які відрізняються один від одного і жанрами, і стилістичними особливостями, і манерою акторської гри.
Для маленьких чернівчан в музично-драматичному театрі також є вистави, поставлені за популярними казками, на яких виросло не одне покоління дітей: «Снігова королева» Є. Шварца, «День народження кота Леопольда» А. Хайта, «Карлсон, який живе на даху «А. Ліндгрен і багато інших.
Адреса: пл. Театральна, 1, Чернівці
Телефон: +38 (037) 222-26-49
Сайт: dramtheater.cv.ua