Центральний парк культури й відпочинку ім. Тараса Шевченка
Центральний парк культури й відпочинку ім. Тараса Шевченка— найбільший парк Одеси. Заснований він у 1840 р. як Олександрівський — на честь імператора Олександра II.
Тут гуляли Жуковський, Гоголь, Островський, Достоєвський, Чехов, Ахматова… На місці, де перебувала артилерійська батарея, Пушкін зустрічався з її офіцерами.
Курган з Олександрівською колоною (біля стадіону ЧМП) частково розташований на місці турецького Хаджибея, а потім і одеської фортеці. Із цього кургану запускали перші в Російській Імперії аеростати.
Свого часу в парку культури й відпочинку ім. Тараса Шевченка побудовано Зелений театр, де виступали Утьосов, Райкін, Тарапунька і Штепсель, П’єха, Водяной. У 1936 р. тут споруджено Центральний стадіон міста, а в 1954-му парк перейменували з Олександрівського на парк імені Т. Г. Шевченка.
У парку споруджено пам’ятник Т. Г. Шевченку, тут також розташована «Алея Слави» з могилами загиблих учасників оборони і звільнення Одеси від фашистів і пам’ятником Невідомому матросові з вічним вогнем, обеліск воїнам-афганцям.
10 квітня 1968 р. на «Алеї Слави» біля пам’ятника Невідомому матросу було створено «Пост № 1» з метою військово-патріотичного виховання молоді та вшанування пам’яті загиблих у роки радянсько-німецької війни.
На базі «Посту № 1» було створено однойменний Одеський міський центр військово-патріотичного виховання молоді. Щороку, з квітня по листопад, Почесну вахту Пам’яті на «Алеї Слави» несуть зведені Почесні караули шкіл міста.
З 2006 р. вихованці Центру військово-патріотичного виховання молоді несуть Почесну вахту пам’яті й на «Посту № 2» біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані.
Від «Алеї Слави» численні асфальтні доріжки приведуть Вас прямо до Чорного моря, на пляж «Ланжерон». Саме тут починається не менш знаменита «Траса здоров’я», яка тягнеться вздовж морського узбережжя Одеси до самої Аркадії.
Адреса: вул. Маразліївська, Одеса