Храм Миколи-чудотворця на воді
Ідея створення першого в Україні та Європі храму на воді виникла у Миколи Славова, колишнього президента компанії «Укррічфлот», яку він незадовго до смерті встиг втілити в життя.
Влітку 2003-го неподалік від річкового вокзалу було розчищене й укріплене дно на місці будівництва храму Миколи-чудотворця на воді, а 19 грудня того ж року Блаженніший Митрополит Володимир заклав пам’ятну капсулу в основання майбутнього храму. Неймовірно швидко зростала споруда: у травні наступного року на бані встановили хрест, а саму церкву освятили 7 липня 2004-го у день Різдва Іоанна Предтечі Митрополитом Київським і всієї України Блаженнішим Володимиром.
У храмі Миколи-чудотворця на воді здійснюються служби Божі, ті ж, хто вирушає у далеку водну подорож — і члени екіпажів, і просто пасажири, — можуть отримати тут благословення. Щоб потрапити у храм, треба перейти через 15-метровий місток. Церква має башточку й стрілчасті вікна, увінчана маківкою зі сталі, вкритої нітритом титану, що створює ефект позолоти. Будівля симетрична, з кожної сторони до того ж є по віконцю у формі хреста. Усередині — золочений вівтар із зображенням святих. Є тут стародавня ікона святителя Миколая чудотворця з часткою мощей, подарована Митрополитом Володимиром. Помолившись перед цим святим образам з вірою і надією, багато хто отримує допомогу й розраду, а щонеділі тут читають акафіст Миколі-чудотворцю. Чимало у храмі й інших шанованих ікон, особливе місце серед них посідає досить рідкісний образ Богородиці «Додавання розуму», перед яким моляться й одержують допомогу учні та студенти, а напередодні навчального року здійснюється молебень.
До того ж Храм Миколи-чудотворця на воді є пам’ятником усім нашим морякам й річковикам, що загинули. На зовнішній стіні церкви — меморіальна дошка, встановлена «Товариством ветеранів розвідки ВМФ» після панахиди у день 50-річчя трагічної загибелі лінкора «Новоросійськ». Тут увіковічнено імена киян, які гідно служили і загинули на цьому кораблі. Вічна їм пам’ять.
Адреса: вул. Хорива, 5-а, Київ