Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Національний музей українського народного декоративного мистецтва — один із найбільших художніх музеїв України.
Колекція музею була започаткована 1899 р. як одна із складових збірки новоутвореного Міського музею старожитностей і мистецтв. Нині музейну збірку складають понад 75 000 творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від ХVст. до наших днів. Це різноманітні за матеріалом, формою, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку, перетворені руками талановитих майстрів у високохудожні мистецькі твори. Усі вони мають яскраво визначені регіональні відмінності.
В експозиції музею, яка займає площу 1500 м2, представлені всі види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, писанкарство, народний живопис та іконопис. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ-ХХ ст. усіх регіонів України. Привертають увагу традиційні жіночі прикраси: дукачі, коралі, венеціанське намисто, вироби з бісеру.
Раритетами музейної збірки є дерев’яний різьблений хрест у срібній оправі 1576 р., глиняні кахлі ХV-ХVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІІ-ХІХ ст., шовкові ткані пояси ХVІІІ ст., гаптовані золотими та срібними нитками предмети церковного шитва ХVІІІ ст., гутне скло ХVІ-ХVІІІ ст., вироби провідних порцелянових і фаянсових підприємств України ХVІІІ-ХІХ ст.
Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народної художниці Марії Примаченко, яка складає понад 500 казково-фантастичних композицій. В окремій залі представлені живописні полотна народного художника України Катерини Білокур. Вони по праву вважаються перлиною музейної колекції і належать до скарбниці світового мистецтва.
Національний музей українського народного декоративного мистецтва з 3 березня 2013 року запрошує:
- до Студії писанкарства — субота о 14:00, 7 занять, група — 10 осіб, керівник студії — Зоя Сташук
- до Студії художнього ткацтва (рамка) — субота о 12:00, 20 занять, група- 15 осіб, керівник студії — Олена Безносюк
- до Студії петриківського розпису — четвер о 15:00, 36 занять, група — 15 осіб, керівник студії — Анна Венглінська
- до Студії розпису в техніці «фунтик» (розпис олійними фарбами по тканині) — неділя об 11:00, 6 занять, група — 10 осіб, керівник студії — Наталія Топчій
- до Дитячої студії «Бурса фольклору» — субота об 11:00, керівник — Валерій Гладунець
Обов’язковий попередній запис за телефонами: +380 (44) 280-36-93, (97) 862-07-08, (50) 974-08-11
Адреса: вул. Лаврська, 9, Київ
Телефон: +38 (098) 280-36-93
Сайт: www.mundm.kiev.ua
Ел. пошта: novmuz@ukr.net