Мамаєва Слобода
Козацьке селище Мамаєва Слобода розташувалось в урочищі обіч джерела, з якого бере початок літописна річка Либідь. На території скансену, що знаходиться лише за 7 км від центру Києва, розташувалось більш, ніж 98 об`єктів (хати, клуні, хліви, комори, повітки, вітряки, ясла, стайні, возовні, воловні, криниці тощо) Гетьманської доби XVII-XVIII ст…
Головною спорудою, безперечно, є козацька церква в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці, за своїм архетипом точнісінько така, якою була церква на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького. Є дивовижним збігом, що ця перша зведена в новому тисячолітті козацька церква стоїть по лінії схід-захід на одній широті з головним Собором всього Східного Православ`я — Успенським собором Києво-Печерської лаври. Ви можете самі в цьому засвідчитись: координати козацької церкви Покрова на Мамаєвій Слободі — 50,26 `06 ``пн. ш… Координати Свято-Успенського собору Києво-Печерської лаври — 50,26 `06 `` пн. ш… Згодьтесь, такий промисел Господній є просто дивовижний й не може бути звичайним збігом…
Два роки тому соціально-культурний заклад «Мамаєва Слобода» посів перше місце в нашій Державі в номінації «Культурно-освітні об`єкти». І це природно, адже головним архітектором проекту є пані Лариса Скорик — людина, котра зробила багато внесків в розбудову сучасної української культури.
Цікавий факт — Мамаєва Слобода, як історичне селище 17–18 століття посеред величезного міста, спонукала відомого виконавця Олега Скрипку створити знаковий для українського народу кліп до усім відомого «Щедрика» та стала прототипом казкового селища серед мегаполіса.
З часу офіційного відкриття дверей Мамаєвої Слободи для відвідувачів, що відбулось 9 липня 2009 року, пройшло трохи більше двох років. За цей невеликий проміжок часу козацьке селище Мамаєва Слобода, маючи за гасло давній іспанський вислів «Реконкіста», цебто з метою консолідації та пробудження генетичної пам`яті українців, здійснило більш, ніж півсотні заходів загальнодержавного рівня, серед яких: Перший та Другий Міжнародний Український Літературний конкурс «Козацька балачка», фестиваль «Ігри чубатих слов`ян», фестиваль традиційної польської та кримськотатарської культури «Козацький розгардіяш», фестиваль циганської культури «Амала» (спільно з Генеральною Дирекцією по обслуговуванню іноземних представництв, який відвідав практично весь дипломатичний корпус, акредитований в Україні — це близько 3000 дипломатів спільно з родинами), свято «День черемхи», фестиваль «Віншування Суботова», змагання з «Української національної боротьби на поясах», свята «День калини» та «День української козачки», фестиваль «Україна — країна найсильніших людей: святкування 140-річчя з Дня народження Івана Піддубного», відкриття та робота Резиденції Святого Миколая, Третя та Четверта «Країна мрій Різдвяна» та багато інших культурно-мистецьких заходів, котрі відвідало більш, ніж 250000 гостей.
У козацькій Слободі кожен бажаючий може замовити екскурсію (українською, російською, англійською, німецькою, французькою, італійською та іспанською мовами). У разі здійснення такого замовлення, дівчина в українському національному вбранні зустріне Вас біля головного входу та разом з нею Ви відправитесь в подорож українськими стежками 17–18 століття — зайдете до унікальної церкви Покрова Пресвятої Богородиці з козацьким іконостасом 17–18 століття, погостюєте у справжній українській хаті козацької доби. Протягом цієї годинної мандрівки Ви не лише дізнаєтесь, як раніше жили славні козаки, але й, за бажанням, зможете самі долучитися до традиційних занять та народних промислів — покататись верхи на конях, половити рибу в озері, скуштувати історичні традиційні українські страви у «Шинку — коса над чаркою» або ж в хаті однієї з садиб чи отримати майстер-клас на вибір — з гончарства, ковальства, стрільби з лука, фехтування на шаблях, ткацтва, соломкоплетіння, свічникарства, ліплення вареників, випікання жайворонків, приготування борщу, та ін.
Брама на Слободі відчинена для відвідувачів кожного дня, бо ж козацьке селище працює не тільки без вихідних, але й до «третіх півнів».
Тож люб`язно запрошуємо вибрати зручний для Вас час, аби особисто відвідати козацьке селище Мамаєва Слобода, помилуватись вишневими садками, що віночком оточують білі Наддніпрянські хати, а також білими лілеями та жовтим лататтям в озері, з якого бере початок річка Либідь…
Адреса: вул. Михайла Донця, 2, Київ
Телефон: +38 (044) 361-98-48
Сайт: mamajeva-sloboda.ua