Розмістити подію →
Сьогодні 20 вересня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

На Місяці знайшли ознаки давнього життя

 
На Місяці знайшли ознаки давнього життя

Мільярди років тому на Місяці могло існувати життя, стверджують астробіологи Університету штату Вашингтон (США). Дослідження опубліковано на Phys.org.

За словами фахівців, після того, як супутник Землі сформувався з уламків, з його надр вивергалися великі обсяги гарячих газів, включаючи водяний пар. Процес дегазації, ймовірно, привів до появи водойм на поверхні небесного тіла і створив щільну атмосферу.

Ці висновки вченим вдалося зробити завдяки спостереженням, проведеними орбітальним зондом Chandrayaan-1 і LCROSS, які підтвердили, що у місячній породі присутні молекули води. На поверхні небесного тіла також зустрічаються великі обсяги водного льоду (близько мільярда тонн), що міститься на дні кратерів.

"Якщо на ранньому Місяці протягом довгого часу були присутні вода й атмосфера, то ми вважаємо, що місячна поверхня була тимчасово придатною для життя", -  говорить один з авторів роботи.

Дослідники вважають, що життя на древньому Місяці могло зародитися завдяки біологічним молекулам, принесеним метеоритами та астероїдами.


Дивіться також


вгору