Розмістити подію →
Сьогодні 7 серпня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Новий матеріал дозволить заряджати смартфон за частку секунди

 
Новий матеріал дозволить заряджати смартфон за частку секунди

Вчені з університету Дрекселя в Філадельфії (США) винайшли двомірний матеріал MXene, що складається з гідрогелю та оксиду металу, який має дуже високу провідність і підходить для створення акумуляторних мембран, пише Digital Trends.

Особливий хімічний склад MXene оптимізує потік електродів, які проходять через нього. Батареї утримують іони в портах - окислювально-відновних ділянках, щоб зберігати заряд, і кількість таких портів у батареї прямо пропорційно її максимальної місткості.

На відміну від сучасних батарейних мембран, які мають обмежену кількість шляхів для доступу іонів до портів, MXene створює безліч шляхів для проходження іонів. І природна висока провідність MXene допомагає швидко переміщати іони, збільшуючи швидкість зарядки.


«У традиційних батареях іони болісно продираються до портів зберігання заряду, що не тільки сповільнює весь процес, але також створює ситуацію, коли деякі іони в принципі досягають своєї мети при швидкісний зарядці, - говорить учасник дослідження Марія Лукатская. - Ідеальна архітектура електродів виглядає, як Чотирисмугове шосе, по якому іони можуть пересуватися з великою швидкістю, зараз же - односмугова дорога з вічними пробками ».

Кінцевим результатом може стати батарея, яка заряджається всього за частку секунди, замість години або навіть декількох хвилин. Юрій Гогоці, професор матеріалознавства та інженерії, сказав, що MXene дозволить поліпшити батареї в ноутбуках і електромобілях. «Якщо ми почнемо використовувати високопроводімие наноматеріали для батарейних мембран, то зарядка гаджетів стане дуже швидкою - секунди або хвилини», - говорить він.

Mxene поки не готовий для комерційного застосування, однак вчені сподіваються, що його вихід на ринок відбудеться до 2020 року.

Джерело: Хайтек

Дивіться також


вгору