Розмістити подію →
Сьогодні 23 вересня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Свято Холі в київському парку Дружби Народів

 
Свято Холі в київському парку Дружби Народів

У неділю, 21 липня, в київському парку Дружби Народів пройшов фестиваль, присвячений індійському святу весни і фарб Холі, учасники якого закидали один одного різнокольоровими фарбами.

Участь у дійстві була безкоштовною, заплатити треба було тільки за спеціальні фарби.

В Україні таке свято проводилося вперше. І скажу, як очевидець, враження від побаченого абсолютно незабутнє.

Свято Холі в київському парку Дружби Народів

Нагадаємо, Свято Холі, присвячене настанню весни, святкувалося в Індії ще в березні. Воно щиро може називатися найбільш барвистим святом у світі.

Свято Холі в Індії

Тисячі індійців виходять на вулиці міст і сіл країни і обсипають один одного яскравими різнобарвними порошками з лікувальними травами, обливаються розведеними у воді фарбами, палять багаття, співають і танцюють.

Свято Холі в Індії

Друзі, родичі і колеги по роботі також обмінюються привітаннями зі закінченням зими, обмазуючи один одному обличчя фарбами.

Свято Холі в Індії

 У дні Холі людей з рожевими, зеленими або сріблястими особами в Індії можна зустріти буквально всюди: навіть банківські службовці і поліцейські не соромляться виходити на роботу з святковим макіяжем. Історія фестивалю налічує більше двох тисяч років: вчені вважають, що його принесли в Індію арії, що святкували таким чином загибель злого духа Холіки.

Свято Холі в Індії

Однак, індійці вже давно забули і про релігійну, і про історичну підоснову барвистого дійства, перетворивши Холі в свято весни і безтурботності.

Може Свято Холі у Києві і відрізнялось від індійського, але це було дуже круто! З нетерпінням чекаємо наступного.

Діна Баракова

Джерело: Мій дім Україна

Дивіться також


вгору