Розмістити подію →
Сьогодні 1 листопада 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Відкриття виставки творів Валерія Франчука

10–30 вересня 2012

Звіт про подію

Сьогодні о 17:00 виставка творів Валерія Франчука відкрила свої двері.

Схвильований художник запросив гостей до виставкової зали. Число виставок Валерія Франчука перевалило за 200. Але відкриваючи кожну нову, він хвилюється як вперше.


Гості художника — а це друзі, колеги по цеху, журналісти, поціновувачі його таланту — тепло привітали митця зразу з двома подіями, адже сьогодні йому виповнилося 62 роки і відкрилася чергова персональна виставка.

Далі всі поспішили оглянути експозицію. Виставка включає 27 живописних робіт, написаних переважно в 2012 році, і 12 графічних, які датуються останнім десятиріччям.

Левова частка живописного доробку — натюрморти. Кожен із них чарує по-своєму. Тут і «Маків цвіт», і «Блюз зими», і «Конюшина», і «Нарциси», і неймовірні «Троянди»…


Всі вони сповнені тої принадної жаги, характерної для творчості В. Франчука, коли просте поєднання кількох квіток на полотні, здатне будити у глядачеві шал почуттів і сплеск емоцій. І часто хтось з гостей брав митця під руку, вів до картини і в захваті від вражень не міг наговоритися. А це всього лиш квіти…


Було кілька пейзажів. У Франчука пейжаж — не просто краса природи: це рух, емоція, настрій, оголений нерв.

Цікаво представлений на виставці графічний доробок художника, в основному це об’єкти історичної спадщини України та Європи.


А ще є на виставці твори, говорити про які без душевного трепету я особисто не можу. Підходиш до картини, зупиняєшся, дивишся, втрачаєш дар мови. Зникає все: виставкова зала, глядачі. Залишаєшся ти і картина. Для мене таких на виставці було дві.

Кожен глядач сприймає твір мистецтва по-своєму. Емоційний вплив таких полотен на людину колосальний. І всяк бачить і розуміє те, що йому дано. Геніальність Франчука-художника якраз і виявляється в здатності скупим мазком кисті збурити такий вир емоцій в глядацькому серці, а далі думай сам.

Тому й хотілося донести саме авторську інтерпритацію сюжетів цих картин.

Тематичне полотно «Не озирайся», 2011 рік. В основу покладено біблійний сюжет.


І промовив Ангол до Лота: «Рятуй свою душу, — не оглядайся позад себе, і не затримуйся ніде в околиці. Ховайся на гору, щоб тобі не загинути».

А жінка його, Лотова, озирнулася позад нього, — і стала стовпом соляним! …

Книга Буття (19:17,26)

На полотні дві переплетені людські фігури, Лот і жінка Лота. Озирнувшись жінка позбавить себе життя. В чотири кути художнього полотна вживлені 4 справжніх люстерка.

Слова художника: «Ніколи не озирайся назад, поглянь на себе в люстерко і йди далі вперед, тільки вперед». І слова ці звернені не до Лота і жінки його, адже вони не бачать себе в люстерках. Слова до тебе, глядаче. Перед картиною довго стоїш в заціпенінні і вже згодом розумієш, що щось в тобі змінилося, образний ряд митця спілкувався з твоєю душею і вона його почула.

І наступна також тематична картина «Звукам назустріч», 2012.


Кімната, квіти, фрукти. Зона комфорту чийогось внутрішнього «я». Відчинене вікно — портал між внутрішньою сутністю і зовнішнім світом. Людські тіні на віконному склі. Люди там, за вікном, їх немає в кімнаті, є їх тіні, тому є їх вплив, вони стають частиною внутрішнього «я». Враження від картини надзвичайно глибоке. Притягальна сила неймовірна.

Виставку треба дивитися і не один раз. Одна з відвідувачок після перегляду виставки, звертаючись до Валерія Франчука, сказала: «Я Вам так вдячна, сьогодні, завдяки Вам, я побачила Рай на Землі».


Нам випало щастя жити поряд з великим художником, бачити його творіння, спілкуватися з генієм. Не пропустіть цю мить.

Виставка працює в Будинку Актора до 30 вересня.


Анонс події

Відкриття виставки творів Валерія Франчука

Валерій Франчук — заслужений художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, лауреат премії імені Василя Стуса. 10 вересня у київському Будинку актора відкриється виставка його робіт, саме у цей день автору виповниться 62 роки.

Валерій йшов до успіху за традиційною формулою: «… а талант і сам проб’ється». Навчання у Миколи і Алли Мазурів, Київський художній інститут, участь багатьох виставках, понад 1 200 робіт, значна кількість яких зберігається у кращих музеях України та країн світу.

Своїми працями в сучасному мистецькому житті Валерій Франчук вносить яскравий самобутній вклад у зведення величного Храму духовної культури України. Його творчість наповнена любов`ю і небайдужістю до Батьківщини, а полотна, позначені глибоким натхненням, несуть у собі величезну енергетику добра, щирість високих почуттів, вивищують людську гідність, пробуджують у глядачів вогонь національного буття. Вони переконують у тому, що вітчизняний живопис здатний досягти натхненних творчих злетів без наслідування і самоповторення.Твори Франчука пізнаєш на будь-якому вернісажі. Часто вони вириваються із контексту сучасних пошуків нової образно-пластичної мови своєю могутністю, щирими почуттями і справжньою українськістю. Працюючи на межі фігуративної і абстрактної побудови композиції, він не втрачає зв’язку із традиційною архітектонікою української картини.

Предметом і метою творчості В. Франчука є людська душа. Його роботи ніби діалог митця і глядача. Власне світочуття та своя емоційна оцінка історії та сьогодення з дивним творенням візуального образу тих емоцій резонують із душею реципієнта.

Часом здається, що пензель художника не встигає за думкою. І це спочатку змушує напружуватись, вдивлятись. Але, згодом, якимсь чаром залишається емоція, полонить глядача. Тоді щастить увійти в цей чистий і відкритий світ художника, із його одвічним прагненням українця осягнути життя у всій його повноті та високості.

Де: Будинок актора

Коли: 10 вересня о 17:00

Адреса: вул. Ярославів Вал, 7, Київ
Телефон: +380 (44) 235-20-81
Сайт: actorhall.com.ua


вгору