Розмістити подію →
Сьогодні 28 травня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Кураторські екскурсії виставкою "Нью-Йорк - Іловайськ: Вибір"

5–28 вересня 2019
Кураторські екскурсії виставкою "Нью-Йорк - Іловайськ: Вибір"

З вересня розпочинаємо серію кураторських екскурсій виставкою «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір», яка присвячена пам’яті героя російсько-української війни Маркіяна Паславського.

Маркіян Паславський – американець українського походження, який довгий час проживав і працював в Україні. Під час Революції Гідності він був активним її учасником, а навесні 2014 року вступив до лав добровольчого батальйону «Донбас», щоб захищати Україну від російської агресії. Після кількох місяців важких боїв проти російських найманців та регулярних військ у Донецькій і Луганській областях, Маркіян загинув поблизу містечка Іловайськ 19 серпня 2014 року. Посмертно нагороджений орденом Данила Галицького та вшанований відзнакою «Народний Герой України».

На виставці представлені родинні фотографії, особисті речі Паславського, які передали до музею його рідні (в тому числі речі з військової академії США Вест-Пойнт), артефакти, якими Маркіян користувався на Майдані в час Революції Гідності, фотографії Маркіяна та його побратимів, а також елементи їхнього бойового спорядження.

Під час екскурсії, яку проведе куратор виставки, кандидат історичних наук Назар Розлуцький, ви пройдете шляхами Маркіяна Паславського та його родини, починаючи від еміграції його батьків з України в часи Другої світової війни і завершуючи поверненням Маркіяна в Україну та його вибором – піти добровольцем на сьогоднішню неоголошену російсько-українську війну. Також наприкінці екскурсії ви переглянете 15-хвилинний тизер фільму «Made in Ukraine. Життя за життя», створеного “Alex Studio Production” (режисер Олег Ущенко), в якому бійці батальйону «Донбас» згадують про свого незвичайного побратима американського походження.

Організатори - Музей української діаспори та Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності.

Графік кураторських екскурсій (УВАГА! Просимо звертати увагу на час та дату кожної з них):
5 вересня (четвер) о 18:30-19:30;
14 вересня (субота) о 15:00-16:00
25 вересня (середа) о 18:30-19:30;
28 вересня (субота) о 15:00-16:00.

Вхід на кураторську екскурсію – 50 грн. з особи.

Якщо ви не маєте змоги потрапити на кураторську екскурсію – ви можете замовити персональну екскурсію виставкою «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір».

Записуйтеся тут: https://my.su/r2v7o

Вартість персональної екскурсії – 200 грн. з групи до 15-и осіб плюс вхідний квиток для кожної особи. Для запису на персональну екскурсію Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір» телефонуйте за номером (044) 280 64 18 або пишіть на е-мейл museum.diaspora@gmail.com.

Адреса: вул. Московська, 40-б, Київ
Телефон: 0442806418
Сайт: www.facebook.com/events/382513139111090
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору