Розмістити подію →
Сьогодні 24 липня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

Мистецькі виставкиКиївська обл., Київ

Мистецький проект-дослідження «Парадний Портрет»

21 серпня – 2 вересня 2018
Мистецький проект-дослідження «Парадний Портрет»

З 21 серпня по 2 вересня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» проходитиме проект-дослідження українських художників під назвою «Парадний Портрет», приурочений до Дня Незалежності України.

Найкраща ідея для вшанування Дня Незалежності України – згадка про шлях, який вона пройшла за ці 27 років. Історію країни творять особистості, а протягом багатьох віків образи видатних особистостей художники втілювали на парадних портретах. Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського в ЦСМ «Білий Світ» передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації. Дев'ятнадцять українських митців, серед яких Петро Бевза, Микола Журавель, Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Андрій Цой та інші, обрали своїх персонажів – публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах розміром 1,8х1,2 метри, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав сам, адже слоган проекту – «ПП контемпорарі».
21 серпня о 19:00 на відкритті виставки в галереї «Білий Світ» глядачі побачать, кого учасники проекту зобразили на своїх полотнах і як вони передали урочистість образів. Публіка дізнається, якими якостями наділили художники своїх персонажів і чи може існувати парадний портрет без класичної структури. Виставка супроводжуватиметься відкритою дискусією на тему «Чим є парадний портрет для сучасного художника». І, оскільки цей проект є не простою виставкою, а художнім дослідженням, перед закриттям експозиції відбудеться оголошення його висновків та презентація каталогу парадних портретів з відомостями про персонажів та художників.
Партнер проекту – український виробник товарів для творчості ROSA.

Учасники проекту:
Петро Бевза
Олександр Богомаз
Матвій Вайсберг
Євгеній Валюк
Ірина Вештак-Остроменська
Маріанна Голембйовська
Іван Грабко
Микола Журавель
Люся Іванова
Єгор Анцигін
Влад Кришовський
Дмитро Кришовський
Петро Лебединець
Роман Романишин
Світлана Струк
Андрій Цой
Нікіта Цой
Владислав Шерешевський
Олександр Янович

Відкриття виставки – 21 серпня о 19:00.
Експозиція триватиме до 2 вересня.

Розклад роботи галереї:
Вт-нд – 11:00-19:00; пн – вихідний
Вхід вільний

Центр Сучасного Мистецтва «Білий Світ»
(Київ, вул. Пушкінська, 21а, www.whiteworld.net)

Хто: українські художники

Де: Білий Світ, центр сучасного мистецтва

Коли: 21 серпня о 19:00

Адреса: вул. Пушкінська, 21 а, Київ
Телефон: 0936902678
Сайт: www.whiteworld.net
Ел. пошта: whiteworld0002@gmail.com


вгору