Розмістити подію →
Сьогодні 7 серпня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Мистецькі виставкиКиївська обл., Київ

Відкриття Міжнародного культурного проекту "Альтернатива. Україна - реальність і майбутнє" в Брюссел

17 лютого – 16 березня 2015

Звіт про подію

17 лютого 2015 в Брюсселі в Міністерстві закордонних справ Фландрії відбувся урочистий прийом Міжнародного культурного проекту «Альтернатива. Україна - реальність і майбутнє» за підтримки Парламенту Фландрії і Посольства України в Бельгії. Виставку відкривав посол України в Бельгії Ігор Долгов і глава кабінету міністра-президента Герта Буржуа, а також Марк Андріс. Кураторами проекту виступили Лера Литвинова і Леонора Янко.

Посол України в Бельгії Ігор Долгов

Посол України в Бельгії Ігор Долгов та Марк Андріс
Почесними гостями відкриття були представники десяти посольств, європейського парламенту та дипломатичних кіл різних країн світу: Швейцарії, Бельгії, Польщі, Естонії, Канади та Хорватії та ін. Окрему подяку організатори проекту висловлюють Аллі Круглик, першому секретарю посольства України в Королівстві Бельгія. На урочистому прийомі були присутні українські художники та музиканти, які живуть в Європі, культурна еліта.

Алла Круглик, першомий секретар Посольства України в Королівстві Бельгія та Посол України в Бельгії Ігор Долгов
Зараз більше сорока робіт сучасних художників до кінця місяця будуть доступні для всіх бажаючих з метою познайомитися і зрозуміти України через мову мистецтва. В рамках серії виставок були представлені роботи художника міжнародного рівня Олега Радвана, заслужених художників України Валерія Франчука, Олексія Кулакова, Наталії Папірної, іконописця Наталі Насибуліної. До участі були залучені роботи знакових сучасних авторів, таких як, пейзажистів Антона Гудзикевича і Леоніда Заборовського, концептуальних художників Тимофія Папірні та Ганни Загірної. У проекті брали участь молода художниця Юлія Насибуліна, а особливістю виставки стали роботи скульптора Анни Волошко, яка представила дві нові графіки на тему козацтва. Також у проекті брали участь і українські автори, які живуть у різних країнах Європи: Світлана Лящук-Лебига, Марина Омельченко і Надія Сенечак. Куратор проекту Лера Литвинова також представила свої концептуальні жовто-блакитні краєвиди, які символізують прапор України.

Перша виставка «Альтернатива. Україна - реальність і майбутнє» стартувала 26 червня в Берліні в музеї Mauermuseum - Museum Haus am Checkpoint Charlie разом з прес-конференцією. Даний музей обраний не випадково - це потужна демократична платформа, впливова арт-інституція, в стінах якої проводили відкриті зустрічі та прес-конференції Віталій Кличко, Петро Порошенко, Михайло Ходорковський, Йоко Оно. Для створення постійної експозиції було виділено окреме приміщення, яке нині називається «Українська зала». Матеріали експозиції перекладені п’ятьма мовами світу, а відвідуваність музею - близько трьох тисяч осіб щоденно.

Продовжуючи тему міжнародного арт-діалогу, 9 вересня відбулася прес-конференція проекту та урочисте відкриття виставки в Київському національному музеї російського мистецтва з ініціативи Арт-галереї "Мануфактура" та галереї сучасного мистецтва Арт-центру Якова Гретера. У листопаді 2014 проект також успішно пройшов у Люксембурзі та м. Брюгге (Бельгія) в Українському культурному центрі.

Одним з ініціаторів проекту є Леонора Янко, директор Арт-галереї «Мануфактура» і Арт-центру Якова Гретера. На її думку, дуже важливо постійно підтримувати діалог України з Європою, особливо зараз. «Сьогодні наша країна, що потребує підтримки з боку найсильніших країн Європи, на мій погляд, вимагає правильного позиціонування. Ми хочемо показати, що Україна - це не тільки війна, але і безліч талановитих людей - художників, скульпторів, фотографів, які відкриті для діалогу зі світовою громадськістю» - говорить Леонора Янко.

Успіх масштабного культурного проекту «Альтернатива. Україна - реальність і майбутнє» - доказ того, що українські художники затребувані і викликають інтерес у європейської аудиторії.


Анонс події

Відкриття Міжнародного культурного проекту "Альтернатива. Україна - реальність і майбутнє" в Брюссел

Хто: Арт-центр "Мануфактура"

Де: Арт-центр "Мануфактура"

Коли: каждый день до закрытия

Адреса: Обухівське шоссе, 2. с. Ходосіївка
Телефон: +38 (044) 200-97-47
Сайт: manufactura-art.com.ua
Ел. пошта: adm1n.art.manufactory@gmail.com


вгору