Розмістити подію →
Сьогодні 9 липня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

КіноафішаКиївська обл., Київ

Кіновечір до 125-річчя від дня народження Віктора Петрова (Домонтовича) в НБУ ім. Ярослава Мудрого

24 жовтня 2019
Кіновечір до 125-річчя від дня народження Віктора Петрова (Домонтовича) в НБУ ім.  Ярослава Мудрого

10 жовтня минає 125 років від дня народження видатного українського вченого, письменника Віктора Петрова (псевдоніми – В. Бер, В. Домонтович, В. Плят та ін.).
Віктор Платонович Петров був одним із найяскравіших українських інтелектуалів свого часу. Вчений-універсал, організатор науки, громадський діяч та письменник із кола неокласиків. З кінця тридцятих років минулого століття – таємний агент радянської розвідки.
В наукових і літературних колах В. Петрова вважали визначним та самобутнім представником «золотого віку» української гуманітаристики 20-х і «емігрантського ренесансу» 40-х років ХХ століття. Але в силу життєвих колізій та обставин, його ім’я було надовго вилучено з вітчизняного інтелектуального простору, а творчу спадщину недооцінено і забуто.
Пропрацювавши в українській науці майже півстоліття, вчений підготував до двохсот праць, які охоплюють різні галузі гуманітарного знання – історію, етнографію, археологію, літературознавство, філологію, фольклористику, філософію тощо.
Віктор Петров був одним з основоположників жанру українського інтелектуального роману і для майбутніх істориків літератури, читачів, шанувальників залишив багато цікавих психологічних загадок і несподіванок у тій складній фабулі, що розвивалась на тлі не надто сприятливих обставин української дійсності 20-х – 60-х років ХХ століття.
24 жовтня 2019 р. о 15 год. в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбудеться кіновечір до 125-річчя від дня народження Віктора Петрова.
У програмі – показ документального фільму Ірини Шатохіної та Юрія Шаповала «Самотній мандрівник» (2011) за участі творців стрічки.
Під час заходу експонуватиметься книжкова виставка «Доктор Парадокс», яка знайомить з науково-творчою спадщиною та парадоксами життя одного з найзагадковіших інтелектуалів ХХ століття.
Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, конференц-зал.
Запрошуємо всіх охочих!
Вхід вільний.
Довідки за тел. : 485-17-95

Хто: НБУ імені Ярослава Мудрого

Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

Коли: 24 жовтня 2019 р. о 15:00

Адреса: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, Київ
Телефон: +38 (044) 485 17 95
Сайт: nlu.org.ua
Ел. пошта: olena0930@ukr.net


вгору